JAUNĀKĀS TEHNOLOĢIJAS MEDICĪNISKAI APRŪPEI
Jaunumi  /  2016. gads

NMS ELPA piedalijās akcijā "Par īstu bērnību"

12.05.2016

Zīmola Selga sociālā kampaņa "Par īstu bērnību" norisinājās jau ceturto gadu. Esam gandarīti, ka arī šogad NMS ELPA ir aktīvi iesaistījusies šīs akcijas norisē, kā rezultātā Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcai tika pasniegta jaundzimušo «kūlinga» jeb hipotermijas iekārta.

Stradiņa slimnīcas Perinatālajā centrā gandrīz 50% dzemdību ir ar paaugstinātu risku mātes saslimšanas dēļ vai ar grūtniecību saistītu sarežģījumu dēļ. Hipotermijas iekārtas pieejamība slimnīcā palielina mazāko pacientu drošību un dod lielāku pārliecību ārstiem, ka iespējams palīdzēt īpaši sarežģītās situācijās, piemēram, akūtas hipoksijas gadījumos, kad dzemdību laikā daļēji vai pilnībā tiek pārtraukta skābekļa piegāde jaundzimušā smadzenēm.

Dr. Dina Apele-Freimane, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Jaundzimušo intensīvās terapijas un aprūpes nodaļas vadītāja pienākumu izpildītāja, skaidro: «Ar šīs iekārtas palīdzību ir iespējams nodrošināt tā saucamo vadāmo hipotermiju jeb jaundzimušā atvēsināšanu, uzsākot to 6 stundu laikā pēc dzimšanas un uzturot konstantu pazeminātu ķermeņa temperatūru aptuveni 33,5 grādu robežās turpmākās 72 stundas. Ir pierādīts, ka šī metode par 50% samazina konstatējamu smadzeņu bojājumu risku nākotnē. Tas ir būtisks solis veiksmīgai mazuļa tālākajai attīstībai un mums svarīgi ir palīdzēt un būt gataviem ikvienā šādā situācijā – vai tas būtu viens mazulis mēnesī vai trīs mazuļi nedēļā.»

Zīmola Selga sociālā kampaņa Par īstu bērnību norisinājās no 21.marta līdz 30.aprīlim. Šogad no katras pārdotās Selga cepumu paciņas 1 eiro cents tika ziedots nepieciešamās «kūlinga» jeb atvēsināšanas iekārtas iegādei.

 

Raksta Avots: Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīca

Foto: Publicitātes

 

Sīkāka informācija par dzesētāja Tecotherm Neo (Inspiration healthcare, Lielbritānija) pieejama ŠEIT.